IP استاتیک یا IP ثابت چیست؟

IP، شماره آدرس منحصر به فردی است که به هر رایانه در شبکه اختصاص داده می شود. همانطور که یک آدرس خیابان تعیین می کند که یک نامه از کجا باید تحویل شود، یک آدرس IP نیز کامپیوترها را در اینترنت مشخص می کند. IP استاتیک یا IP ثابت IP هایی هستند که به صورت اختصاصی به یک کاربر اختصاص داده می شود.

این به این معنی که با گذشت زمان IP  شما همچنان ثابت باقی می ماند در حالی که یک IP پویا، به این معنی که آدرس می تواند با گذشت زمان تغییر کند. IP استاتیک یا IP ثابت IP ای است که به صورت اختصاصی و ثابت برای سرور های مجازی قرار داده شده اند. 

غیر از آن روترها، تلفن ها، تبلت ها، دسک تاپ ها، لپ تاپ ها و هر وسیله دیگری که بتواند از آدرس IP استفاده کند، می تواند به گونه ای کانفیگ شود که دارای یک IP استاتیک یا IP ثابت باشد. به همین ترتیب، اگر شما از یک سرور مجازی استفاده می کنید، از چاپگرهای شبکه استفاده کنید، پورت ها را به یک دستگاه خاص هدایت کنید، یک سرور چاپ را اجرا کنید یا از یک برنامه دسترسی از راه دور استفاده کنید، می توانید یک IP استاتیک یا IP ثابت داشته باشید.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از IP استاتیک یا IP ثابت این است که سرور مجازی هایی که از این نوع آدرس استفاده می کنند به راحتی می توانند میزبان سرورهای حاوی داده هایی باشند که سایر رایانه ها از طریق اینترنت به آنها دسترسی دارند. آدرس IP ثابت، مکان یابی سرور را از هرجای دنیا برای رایانه ها آسان می کند. 

برای سرویس هایی که باید به جای نام دامنه با استفاده از IP متصل شوید، مانند سرویس های بایننس آدرس IP ثابت لازم است. برای سهولت تجارت در صرافی دیجیتال بایننس شما می توانید سرور مجازی بایننس را تهیه کنید. سرور های مجازی بایننس ارائه شده توسط گروه وب پویان یک سرور مجازی ویندوز با کیفیت بالا و بهترین سخت افزار ها و دارای IP استاتیک یا IP ثابت کشور فنلاند هستند.

 

مزایای IP استاتیک یا IP ثابت چیست؟

 

مزایای IP استاتیک یا IP ثابت چیست؟

 

پایداری IP استاتیک یا IP ثابت

IP استاتیک یا IP ثابت برای استفاده از اینترنت پایدارتر هستند زیرا هرگز تغییر نمی کنند. در موارد آدرس IP پویا، ارائه دهنده خدمات اینترنت ممکن است به صورت خودکار آدرس را به صورت منظم و هر چند ساعت یک بار تغییر دهد.

این می تواند باعث از بین رفتن اتصال کاربر شود. همچنین ممکن است رایانه با استفاده از آدرس جدید در اتصال مجدد به اینترنت مشکل داشته باشد. یا در صورتی که شما از سرویس هایی مانند بایننس استفاده می کنید که در آن باید IP شما همیشه یکسان باشد، در صورت تغییر دچار مشکل خواهید شد. استفاده از آدرس IP ثابت سرور مجازی فنلاند از تمام این مشکلات احتمالی جلوگیری می کند.

 

سادگی کار با IP استاتیک یا IP ثابت

اختصاص و نگهداری IP استاتیک یا IP ثابت ساده تر از IP های پویا است. برای مدیران شبکه، ردیابی ترافیک اینترنت و اختصاص دسترسی به برخی از کاربران براساس شناسایی آدرس IP آسان تر می شود. 

 

دسترسی ردیابی با IP استاتیک یا IP ثابت

ردیابی رایانه با IP استاتیک یا IP ثابت از طریق اینترنت بسیار راحت تر است. این می تواند در مورد وب سایت هایی که به هر بازدید کننده اجازه می دهد مقدار مشخصی از محتوا را بارگیری یا مشاهده کند، یک ضرر باشد. تنها راه برای مشاهده یا بارگیری محتوای اضافی ممکن است تجدید آدرس IP تحت یک سیستم آدرس IP پویا باشد.

کاربران نگرانی درباره حریم خصوصی درباره این نوع ردیابی را مطرح کرده اند، با این حال حریم خصوصی شما هنگام تهیه سرور مجازی با IP استاتیک یا IP ثابت، تا زمانی که شخصی را از اطلاعات خود آگاه نکنید، امن خواهد ماند.

 

تفاوت IP استاتیک یا IP ثابت با IP پویا

تفاوت بین IP استاتیک یا IP ثابت با IP پویا در طول مدت اختصاص یافتن آت به یک سیستم است. IP استاتیک یا IP ثابت به صورت دستی برای ابزاری که برای مدت طولانی تری نیاز هستند اختصاص داده می شود. از طرف دیگر، IP پویا هر زمان که کاربر دستگاه خود را بوت می کند، تغییر می کند و به سیستم دیگری اختصاص می یابد.

 

در ادامه تفاوت های IP استاتیک یا IP ثابت با IP پویا بیان شده است:

 

1. ارائه دهندگان: IP استاتیک یا IP ثابت توسط ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) ارائه می شود، در حالی که IP پویا توسط DHCP (پروتکل کانفیگ میزبان پویا) ارائه شده است.

 

2. مدت زمان اختصاص: IP استاتیک یا IP ثابت در سرور های مجازی تا زمانی که شما سرویس خود را تمدید کنید و این سرویس به شما تعلق داشته باشد، تغییر نمی کند، به این معنی است که اگر آدرس IP ثابت ارائه شود، نمی توان آن را تغییر داد. در حالی که آدرس IP پویا هر زمان ممکن است بدون اطلاع شما تغییر کند.

 

3. قابلیت ردیابی: سرور مجازی ارائه شده توسط IP استاتیک یا IP ثابت می تواند ردیابی شود. اما سیستم های طراحی شده توسط آدرس IP پویا قابل ردیابی نیست. به همین دلیل برای سرویس هایی مانند بایننس بهتر است از کشوری که مورد قبول این صرافی است سرور تهیه شود که کشور فنلاند یکی از بهترین گزینه های موجود می باشد.

 

4. پایداری: IP استاتیک یا IP ثابت پایدارتر از آدرس IP پویا است. در حالی که آدرس IP پویا ثبات کمتری برخوردار است. 

 

5. هزینه نگهداری: هزینه نگهداری IP استاتیک یا IP ثابت از آدرس IP دینامیک بیشتر است. با این حال اگر شما سرمایه زیادی در تجارت خود قرار داده باشید، پرداخت این هزینه برای بلند مدت به نفع شما و سرمایه شما می باشد.

 

6. محرمانگی: IP استاتیک یا IP ثابت در مواردی استفاده می شود که داده های محاسباتی نیاز دارند که محرمانه تر باشند. در حالی که از IP پویا در مواردی استفاده می شود که اطلاعات نیاز به حفظ و ماندگاری ندارند.

 

 

IP، شماره منحصر به فردی است که به هر رایانه در شبکه اختصاص داده شده است وIP  استاتیک یا IP ثابت، IP هایی هستند که به صورت اختصاصی برای یک کاربر قرار داده می شوند.
پایداری IP استاتیک یا IP ثابت
سادگی کار با IP استاتیک یا IP ثابت
دسترسی ردیابی با IP استاتیک یا IP ثابت
1. ارائه دهندگان
2. مدت زمان اختصاص
3. قابلیت ردیابی
4. پایداری
5. هزینه نگهداری
6. محرمانگی