مشاوره رایگان :

ثبت دامنه فارسی

ثبت دامنه فارسی

دامنه فارسی چیست؟

دامنه فارسی به دامنه هایی گفته می شود که نام آن ها با حروف فارسی نوشته می شود. امکان ثبت همه دامنه ها با حروف فارسی وجود ندارد. در حال حاضر برخی از دامنه ها مانند com , net , cc , tv , eu و uk قابلیت ثبت با حروف فارسی را دارند و هر روز هم به لیست ltd های پشتیبانی کننده از حروف فارسی اضافه می گردد. لازم به ذکر است امکان ثبت دامنه ir با حروف فارسی وجود ندارد. پل سرور دامنه های شما با حروف فارسی را نیز با همان قیمت دامنه های لاتین به ثبت می رساند و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر نمی باشد. در هنگام ثبت دامنه توجه داشته باشید که کیبورد شما فارسی باشد زیرها برخی از حروف فارسی و عربی متفاوت است. بعنوان مثال ی و ک در حروف فارسی و عربی دارای کاراکترهای ASCII مختلف می باشد.

معادل punycode دامنه های فارسی

دامنه های فارسی از کاراکترهای یونیکد (unicode) استفاده می کنند. اما نام دامنه های قدیمی که با حروف انگلیسی ثبت می شدند تنها از کاراکترهای ASCII استفاده می کردند. به همین دلیل هر دامنه فارسی یک معادل ASCII نیز دارد که به آن معادل punycode دامنه گفته می شود. بسیاری از نرم افزارها دامنه های شما را با این معادل می شناسند. اگر در مرورگر به جای نام فارسی دامنه تان با مجموعه ای از کاراکترهای انگلیسی مواجه شدید در حال مشاهده معادل punycode دامنه خود هستید. پس از ثبت دامنه های فارسی معادل punycode آنها نیز برایتان فرستاده می شود. در صورت نیاز می توانید از این معادل استفاده کنید.
اگر معادل punycode دامنه خود را نمی دانید می توانید به آدرس https://goo.gl/YJgdrg مراجعه نمایید و معادل پانی کد دامنه های خود را بیابید و یا بلعکس پانی کد را به حروف اصلی تبدیل نمایید.

ثبت دامنه