مشاوره رایگان :

انتقال دامنه

انتقال دامنه

انتقال دامنه یا  Domain Transfer

انتقال دامنه بین المللی

برای انتقال دامنه باید با موارد زیر توجه داشته باشید

حداقل ۶۰ روز از انتقال و یا ثبت دامنه توسط شرکت ثبت کننده فعلی گذشته باشد در غیر اینصورت امکان انتقال وجود ندارد.

یر طبق قوانین ICANN یاید ۱ روز از تاریخ انقضای دامنه باقی مانده باشد. در برخی شرایط خاص بسته به شرکت ثبت کننده این زمان ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. سپس با شرکت ثبت کننده فعلی دامنه تماس برقرار نمایید تا دامین شما را unlock کند و کد انتقال که با اختصار EPP Code نیز می گویند را دریافت کنید.
توجه داشته باشید که ایمیل ثبت شده  دامنه شما فعال باشد زیرا انتقال دامنه هم توسط مالک فعلی و هم توسط مالک جدید بوسیله ایمیل باید تایید شود.
سپس با مراجعه به قسمت انتقال دامنه در ناحیه کاربری پل سرور دامنه خود را انتقال دهید.

در صورتی که مالک خود شما هستید و فقط می خواهید دامنه را به اکانت خود در پل سرور انتقال دهید هم موارد فوق باید رعایت گردد. هزینه انتقال دامنه برابر هزینه یکسال تمدید دامنه می باشد زیرا پس از انتقال دامنه شما یکسال تمدید می گردد. پس از انتقال می توانید دامنه خود را توسط پل سرور تمدید و مدیریت نمایید.

انتقال دامنه ملی (ir)

انتقال دامنه های ir کمی تفاوت دارد. اول اینکه تمام دامنه های ملی توسط nic.ir ثبت می شوند پس انتقال رجیستری وجود ندارد.

برای انتقال دامنه به فرد دیگر باید از طریق سایت nic.ir قفل دامنه خود را باز نمایید و کد انتقال را به شخص جدید بدهید تا درخواست انتقال توسط مالک جدید ثبت گردد. سپاس مالک فعلی باید یک ایمیل تایید بهمراه تصویر کارت ملی را به nic.ir ارسال نماید تا دامنه انتقال یابد.
هزینه انتقال دامنه نصف هزینه ثبت دامنه می باشد و دامنه برخلاف دامنه بین المللی تمدید نمی شود. برای تمدید دامنه توسط پل سرور باید شناسه ما را بعنوان رابط مالی در دامنه خود معرفی نمایید.

ثبت سفارش انتقال دامنه