مشاوره رایگان :

Cloud Computing یا رایانش ابری

Cloud Computing یا رایانش ابری

معرفی Cloud Computing یا رایانش ابری

راحتی و آسایش و طرفه جویی کردن در زمان، مسئله مهمی میباشد در دینیای امروز میباشد. به همین دلیل هر روز تکنولوژی های در حال توسعه و پیشرفت هستندتا مصرف کنندگان قابلیت این را داشته باشند که بدون توجه کردن به مکان، شرایط استفاده خود و مشکلات موجه شدن با جنبه تخصصی و علمی این سرویس ها به احتیاجات خود پاسخ دهند. از سوی دیگر سازمان های تجاری هم به دنبال پیدا کردن راه حلی برای بیشتر کردن سرعت و بالا بردن سطوح خدمات به مشتریان هستتند. ما در این مقاله به معرفی Cloud Computing یا رایانش ابری میپردازیم و پنج مزیت مهم آن را برای شما بازگو میکنیم.

Cloud Computing یا رایانش ابری یک تکنولوژی جدید میباشد که به زودی در جهان محبوب میشود. به این دلیل از کلمه ابر در این مدل استفاده میکنند که ابر تصویری انتزاعی میباشد از شبکه بزرک که حجم آن مشخص نمیباشد. شما نمیدانید از چه مقدار منابع پردازشی تشکیل شده است، ابعاد زمانی و مکانی هر یم از احزا تعیین شده نسیت، سخت افزارها و نرم افزارهای آ« هم قابل تشخیص نمیباشد که کجا واقع هستند تنها آن چه که ارائه میدهند ار میشناسید و از آن ها استفاده میکنید. در واقع تلاش شده که ماربرات بدون توجه کردن و با درگیری در پیچیدگی های طراحی و ساخت آن، تنها از این مدل به راحتی استفاده میکنند.

رايانش ابري مدلي است که دسترسي به منابع محاسباتي، سرور‌ مجازی ها، فضاي ذخيره‌سازي، برنامه‌هاي کاربردي و انواع سرويس‌ها را با سرعت بسیار مناسب تهیه مي‌کند به گونه اي که این سرویس‌ها و منابع کاملاً متناسب با نياز کاربر ارائه شده است و متقابلاً کاربر هم فقط به ميزان استفاده‌اي که داشته، ‌هزينه را پرداخت مي کند. در يک محيط مبتني بر ابر کلیه برنامه‌هاي کاربردي مورد نياز کاربران، مبتني بر وب ارائه مي‌شوند، و به این ترتیب فقط با اتصال به اينترنت و دارا بودن سرعت مناسب از تمامي بستر‌هاي فراهم‌شده می‌توان استفاده کرد