مشاهده لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

آموزش مشاهده لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

در صورتی که اکانت های هاست خود را از webpouyan.com تهیه میکنید، همه آن ها دارای سه برنامه مخصوص لاگ ها میباشند که مثل Google Analytic که وضعیت سایت شما را نشان میدهد این سه برنامه که در هاست اشتراکی هستند؛ Analog، AWstats و weblizer هستند.این برنامه ها هر کدام گزارش های گوناگونی از سایت را با UI های متفاوت به شما نشان میدهند و اینکه از کدام استفاده کنید بستگی به خود شما و سلیقه تان دارد. همینطور این نکته را به یاد داشته باشید که بعد از دریافت هاست و up کردن سایت روی آن هر سه برنامه را به مدت 48 ساعت برای پردازش کردن لاگ ها و گزارش ها احتیاج دارد. برای مشاهده لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست اشتراکی ابتدا وارد هاست سی پنل خود شده و از قسمت  Logs  روی گزینه Choose Log Programs کلیک کنید حالا هر کدام را که میخواهید از آن  استفاده کنید را انتخاب کرده و در آخر روی گزینه Save کنید. 

 

برای دیدن log های آنالوگ، Web analizer ها و AWstats هاست در قسمت logs هاست یکی از سه برنامه را انتخاب کنید. سپس با کلیک روی علامت ذره بین که مقابل هر دامنه ای قرار دارد کلیک کرده تا Log ها و statistic های آن دامنه را مشاهده کنید. همینطور میتوانید statistic های ماه یا سالی که میخواهید را انتخاب کنید تا آن ها را مشاهده کنید.

قسمت error log در هاست سی پنل خطاهای HTTP که کاربر در زمان بازدید با سایت با آن روبرو میشود را به شما نشان میدهد. این خطاها ممکن است مرتبط با درخواست های پیدا نشده، خطاهای دسترسی و دیگر موارد باشند. دقت کنید که error log فقط 300 خطای آخری سایت را نشان میدهد و شاید خطاهایی که میبینید کلیه خطاهای روی سایت شما نباشند. همینطور از سرویس خطای Log میتوانید برای یافتن فعالیت های مشکوکی مثل ویروس ها و بد افزار ها استفاده کنید.