مشکل import کردن دیتابیس با حجم بالا در phpmyadmin

رفع مشکل import کردن دیتابیس با حجم بالا در phpmyadmin

هنگامی که در حال import کردن database با خطایی رویرو میشوید و نمیتوانید دیتابیس های حجم بالا در phpmyadmin وارد کنید، این مشکل ممکن است مربوط به محدود بودن تنظیمات فایل php.ini باشد. phpmyadmin از php,ini استفاده میکند. شما میتوانید با استفاده از روش های زیر مشکل import کردن دیتابیس با حجم بالا در phpmyadmin را برطرف کنید.

روش اول بررسی کردن مقدار upload_max_filesize و post_max_size در php.ini میباشد. اگر که مقادیر کم باشد شما نمیتوانید Import و آپلود کردن فایل، بیشتر از مقدار را داشته باشید. در واقع اگر که این دو مورد 20 mb میباشد، شما قادرید تا 20 مگابایت فایل را آپلود کنید. برای بررسی کردن این مقدار اول یک فایل php در هاست خود بسازید و دستورات زیر را به آن اضافه کنید. در این قسمت ما یک فایل به اسم phpinfo.phpp ساخته ایم. همینطور دقت داشته باشید که شاید phpinfo(); در سرور مجازی شما بوسیله مدیر سرور مجازی بلاک شده باشد!

 

 

<?php

// Show all information, defaults to INFO_ALL
phpinfo();

// Show just the module information.
// phpinfo(8) yields identical results.
phpinfo(INFO_MODULES);

?>

بعد از وارد کردن دستور بالا فایل را باز کرده و این موارد را بررسی کنید :

اگر مه مقادیر این دو کمتر از حجم دیتابیس شما باشد باید آن ها را تغییر دهید. میتوانید برای ویرایش آن ها یکی از روش های زیر را استفاده کنید .

روش اول ویرایش تنظیمات در فایل phpmyadmin.conf میباشد. اگر که از نرم افزارهایی مثل wamp یا xampp استفاده میکنید این قابلیت برای شما میباشد. اما در هاست اشتراکی قابلیت ویرایش این فایل وجود ندارد.به عنوان مثال برای نرم افزار wamp فایل wamp/alias/phpmyadmin.conf را باز کنید و دستورات زیر را در آن وارد کنید :

php_admin_value upload_max_filesize 20M
php_admin_value post_max_size 20M
php_admin_value max_execution_time 360
php_admin_value max_input_time 360

حالا باید با توجه به احتیاجات خود مقدار های بالا را ویرایش دهید بعد از آن سرویس های wamp را دوباره راه اندازی کنید.

در روش دوم باید مقادیر upload_max_filesize و post_max_size در php.ini را تغییر دهید :

اگر شما دسترسی به ssh سرور مجازی را دارید اول باید وارد ssh سرور مجازی خود شده و داخل آن دستورات زیر را وارد کنید :

php ini

بعد از آن مقابل  Loaded Configuration File مسیر فایل php.ini شما نوشته شده است آن را با دستور nano تغییر دهید.

nano /usr/local/lib/php.ini

اگر nano روی سرور مجازی شما نصب نیست با استفاده از دستور زیر Nano را نصب کنید :

yum install nano

بعد از ایجاد تغییر در فایل، تغییرات با دکمه های ترکیبی CTRL + X و بعد از آن ذخیره کنید و با استفاده از دستور زیر تغییرات زیر را اعمال کنید :

service httpd restart

برای تغییر دادن فایل  php.ini بوسیله سی پنل whm با داشتن سطح دسترسی مدیریت. بعد از آنکه وارد whm شدید از قسمت Service Configuration روی PHP Configuration Editor کلیک کنید و بعد از آن روی Advanced Mode تا مقدار را تغییر دهید . حالا از قسمت s روی گزینه HTTP Server (Apache) کلیک کنید اما دقت داشته باشید که اگر وب سرور دیگری دارید آن را دوباره راه اندازی کنید.