مشاوره رایگان :

بهینه سازی و تعمیر دیتابیس از phpMyAdmin هاست

بهینه سازی و تعمیر دیتابیس از phpMyAdmin هاست

آموزش بهینه سازی و تعمیر دیتابیس از phpMyAdmin هاست

همانگونه که همه میدانید پایگاه های داده در سایت های ترافیک بالا و پر بازدید شاید کم کم احتیاج به حجم بیشتری دارند و این مورد ممکن است در نحوه کارکرد هاست اختلالی ایجاد کند. در این حالت بهینه سازی پایگاه داده به طور دوره ای و تعمیر table هایی که آسیب دیده شده اند مفید میباشد. برای بهینه سازی و تعمیر دیتابیس از phpMyAdmin هاست میبایست مراحل زیر را دنبال کنید :

در مرحله اول وارد کنترل پنل هاست سی پنل خود شوید و از بخش databases روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید تا باز شود. حالا در سمت چپ اسم دیتابیس ها و جدول های آنان را مشاهده میکنید. در سمت راست نیز جداول را مشاهده میکنید که هر کدام از آن ها را که میخواهید بهینه سازی کنید باید انتخاب کنید. سپس در آخر صفحه لیست With selected را پیدا  کرده و از بین گزینه ها Optimize table را انتخاب کنید. در آخر phpMyAdmin نتیجه را به شما اعلام خواهند کرد.

برای هاست سی پنل نیز مراحل زیر را انجام دهید :

در مرحله اول وارد phpmyadmin شده و از منوی سمت چپ دیتابیسی که میخواهید را پیدا کرده و در سمت راست روی گزینه check all کلیک کنید. سپس از گزینه With selected روی Repair table کلیک کنید تا تعمیر جدول ها شروع شود.