مشاوره رایگان :

ایجاد Wildcard Subdomain در سرویس های سی پنل

ایجاد Wildcard Subdomain در سرویس های سی پنل

آموزش ایجاد Wildcard Subdomain در سرویس های سی پنل

توانایی Wildcard Subdomain این قابلیت را به شما ارائه میکند که کلیه Subdomain هایی که به طور SubDomain بیشتر ساخته نشده اند کلا بوسیله سرور مجازی پردازش شده و به Folder مشخصی فرستاده میشود. کلیه درخواست هایی که ارجاع به این قسمت شدند قبل تر Subdomain برای آن ها ایجاد نشده به پوشه new در public_html فرستاده میشوند و از آن پوشه ا rule های rewrite و … میتوانید درخواست های دریاف شده را مدیریت کنید. برای فعال کردن ایجاد Wildcard Subdomain در سرویس های سی پنل باید وارد کنترل پنل هاست سی پنل خود شده و به قسمت Subdomain مراجعه کنید. در مرحله بعد برای ایجاد کردن Subdomain برای دامنه example.com کنید و سپس اسم آن را * قرار دهید. حالا در بخش Document root آدرس پوشه ای که میخواهید wildcard subdomain را به آن بفرستید وارد کنید. این پوشه ها مثل همه Sudomain ها باید Document Root آن زیر مجموعه  public_html باشد.

 

بعد از ساختن Subdomain با اسم * و آدرس public_html/new/ وارد صفحه اصلی سی پنل خود شده و روی گزینه  Advance DNS zone Editor کلیک کنید. یعد از بارگذاری محتویات این قسمت توجه داشته باشید که باید یک رکورد با اسم *.example.com و مشخصات زیر موجود باشد :

مقدار name باید برابر با *.example.com باشد.

مقدار type باید از نوع A باشد.

مقدار رکورد باید برابر با IP وب سایت شما باشد.

اگر این رکورد موجود میباشد هیچ اقدامی لازم نیست و اگر این رکورد وجود ندارد آن را با اطلاعات مشخص شده ایجاد کنید و برای مقادیر TTL و Class مقدار های شبیه با دیگر رکورد های Zone را اناتخاب کنید. بعد از ایجاد کردن رکورد باید به شرکت هاست خود اطلاع دهید که Zone شما را با استفاده از دستور  rndc reload دوباره لود کند و سرویس Named را دوباره راه اندازی کند.

بعد از انجام دادن این مورد میوانید کلیه Subdomain های ناموجود خود را فراخوانی کنید و کلیه آن ها به اطلاعات پوشه New فرستاده شده و آنجا بارگذری میشود. بعد از اعمال این تغییرات بازه 1 ساعته را برای پاک شدن Cache مرورگر و ISP را در نظر بگیرید تا بررسی های لازم انجام شود.