مشاوره رایگان :

ایجاد Domain Alias هاست ویندوز پلسک

ایجاد Domain Alias هاست ویندوز پلسک

آموزش ایجاد Domain Alias هاست ویندوز پلسک

با پارک کردن دامنه این امکان را دارید که بعد از استفاده از هاست پلسک چند دامنه را میزبانی کنید. آلیاس دامنه در هاست به این شکل میباشد که بازدیدکنندگان با دیدن دامنه های آلیاس شده به دامنه اصلی شما redirect شوند و اطلاعات آن دامنه را ببینند. به همین صورت این قابلیت را دارید که با یک هاست از چند دامنه مختلف ورودی بگیرید. شما متوانید برای ایجاد Domain Alias هاست ویندوز پلسک از روش زیر استفاده کنید :

ابتدا وارد کنترل پنل هاست پلسک شده و از منو روی گزینه Websites & domains بروید. سپس روی گزینه Add New Domain Alias کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه صفحه جدید برای شما باز میشود که میتوانید در بخش Domain Alias name اسم دامنه که میخواهید پاک شود را وارد کنید. همینطور در قسمت Fore the domain میتونید تعیین کنید که پارک دامنه از محتوای کدام دامنه سایت تبعیت کند. اگر که روی هاست addon domain کرده باشید این گزینه برای شما مفید خواهید. حالا تیک گزینه Synchronize DNS zone with the primary domain ، Mail service، Web service و Redirect with the HTTP 301 code را فعال کرده و روی گزینه ok کلیک کنید.

 

 

در صورت درخواست حذف و پاک کردن دامنه پارک شده از هاست پلسک از روش زیر استفاده کنید :

دوباره وارد کنترل پنل هاست خود شده و از منو روی گزینه  Websites & Domains کلیک کنید سپس دامنه که میخواهید را Show more کنید و در منویی که مشاهده میکنید روی گزینه Remove کلیک کنید.