مشاوره رایگان :

ایجاد درخواست CSR و نصب SSL روی سی پنل

ایجاد درخواست CSR و نصب SSL روی سی پنل

آموزش ایجاد درخواست CSR و نصب SSL روی سی پنل

برای تهیه کردن گواهی SSL برای آدرس میبایست قبل از هر کار یک فایل CSR در کنترل پنل هاست سی پنل ایجاد کنید و بعد از آن برای گرفتن SSL اقدام کنید و نیاز خود را بسته به قایل CSR ایجاد کنید. نکته ای که اینجا برای شما میگوییم این است که برای ایجاد درخواست CSR و نصب SSL روی سی پنل در حین ساختن CSR حتما ورژنی از CSR و Private key ساخته شده را برای خود در یک قسمت مناسب ذخیره داشته باشید. برای نصب کردن SSL از اول درخواست تا نصب آن را به صورت زیر انجام دهید :

 

CSR به معنی ساختن گواهی SSL میباشد که بسته به آن فایل درخواست SSL که همان CSR میباشد ایجاد میشود و با آن هم Private key که با فایل CSR ساخته شده جفت، یعنی Pair میباشد ایجاد شده و در سرور مجازی ذخیره میشود. فایل Private Key مرتبط به سرور مجازی میباشد و نباید به مرجع صادر کننده SSL ارائه شود. فقط باید CSR را برای خریدن SSL به مرجع مرتبط ارائه دهید تا بر پایه آن گواهی SSL برای آدرس مورد نظر شما انجام شود. شما میبایست به کنترل پنل هاست سی پنل خود وارد شوید و روی ماژول SSL/TLS Manager  کلیک کنید. در قسمت Certificate Signing Requests باید فرم درخواست SSL را برای ایجاد کردن درخواست کامل کنید که به صورت زیر میباشد :

قسمت Key:  مقدار این قسمت مشخص کننده طول کلید می باشد که باید بر روی استاندارد فعلی که 2048 بیت می باشد واقع شود  و ویرایش داده نشود

قسمت Domains : در این قسمت آدرس دقیق مورد نظر خود را وارد کنید.

اگر که میخواهید سفارش WildCard SSL را دارید باید اسم دامنه خود را با وارد کردن علامت ستاره و بعد از آن نقطه و بعد نام دامنه خود در این قسمت وارد کنید .

اگر هم میخواهید سفارش گواهی از نوع Multi-Domain باشد، باید اسم دقیق آدرس های مورد نظر را یک به یک، هر یک در یک خط وارد کنید.

قسمت City، Country و State:  در این قسمت باید اطلاعات شهر، ایالت و کشور را وارد کنید.

پیشنهاد میشود اطلاعات وارد شده  براساس اطلاعات whois دامنه باشد ولی اگر دامنه شما بین المللی می باشد و اطلاعات دامنه شما مرتبط به ایران می باشد به  اصلا از اطلاعات مرتبط به ایران و آدرس ایمیل ای که تحت دامنه IR و یا شامل نام IRAN باشد استفاده نکنید. اگر که دامنه شما IR یا دامنه ملی می باشد مشکلی در وارد کردن اطلاعات واقعی مرتبط به ایران وجود ندارد و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

قسمت Company، Company Division و Email: در قسمت Company اسم سازمان مرتبط به دامنه را وارد کنید و در بخش Company Division واحد مرتبط به آن سازمان که درخواست SSL را دارد را وارد کنید.

قسمت  Passphrase و Descriptions: این دو قسمت احتیاج به تکمیل نداشته و بدون وارد کردن اطلاعات می توان آن را رها کرد. در آخر بر روی دکمه ی  Generate در آخر صفحه کلیک کنید. بعد از کلیک کردن روی آن دکمه ، کد CSR با Private key مرتبط به آن ساخته و به شما نشان داده میشود.

پیشنهاد میشود محتوای Encode شده ی CSR و Private Key را در مکانی برای خود ذخیره کنید البته بعد از ایجاد کردن CSR با مراجعه دوباره به قسمت Certificate Signing Requests و Private Keys در  SSL/TLS Manager  می توانید csr و private key ساخته شده در مراحل قبل را ببینید. باید محتوایی که در قسمت Encoded Certificate Signing Request وجود دارد را در یک فایل متنی به همان صورت ذخیره کنید.

ادامه مراحل را در مقاله بعدی دنبال کنید….