مشاوره رایگان :

کامپوننت Akeeba Backup در جوملا

کامپوننت Akeeba Backup در جوملا

کارایی کامپوننت Akeeba Backup در جوملا

در صورتی که قصد داشته باشید از سایت خود بکاپ گرفته و در کامپیوتر خود در جای امنی از آن نگهداری کنید، بهترین روش استفاده از کامپوننت Akeeba Backup در جوملا میباشد. این ویژگی به شما این امکان را میدهد تا هر زمانی که خواستید از سایت خود یک بکاپ کامل تهیه کنید.

این کامپوننت علاوه بر تهیه بکاپ میتواند برای شما در منتقل کردن سایت هم مفید باشد. به عنوان مثال اگر میخواهید هاست خود را به یک شرکت هاستینگ دیگر منتقل کنید، به دو روش ممکن اینکار صورت میگیرد و در مرحله اول که بسیار سریعتر و بهتر میباشد منتقل کردن آن با استفاده کردن از کنترل پنل میباشد و مرحله دوم گرفتن بکاپ از سایت و آپلود و Restore کردن آن در هاست جدید میباشد.

درواقع اگر هاست مبدا و مقصد از کنترل پنل سی پنل استفاده کنند خیلی بهتر و سریع تر و با کمترین خطا و به صورت خودکار انجام میشود. ولی اگر هاست مقصد سی پنل نداشته باشد کار بسیار سخت خواهد شده چرا که عملیات انتقال را نمیتوان به صورت انوماتیک انجام داد و باید دستی انتقال داد به همین دلیل به صورت Manual یک بکاپ با Akeeba تهیه کنید. سپس با دانلود و نصب Akeeba گزینه Backup now راانتخاب کنید تا یک بکاپ کامل از سایت گرفته و در هاست ذخیره کند. و با وارد شدن به file manager هاست خود بکاپ را روی سیستم خود دانلود کرده و آن را از حالت زیپ خارج کنید.