مشاوره رایگان :

نرم افزار Malware

نرم افزار Malware

درباره نرم افزار Malware

نرم افزار Malware مخفف کلمات Malicious software میباشد. به معنی نرم افزار بدی که برای هدف هایی مثل مزاحمت، کسب کردن اطلاعات مهم، دسترسی به فایل های خصوصی کاربران در کامپیوتر ها میباشد این نرم افزار دارای کلیه نرم افزارهای آلوده کننده مثل ویروس ها ، کرم ها ، اسب های تروجان و جاسوس ها می باشد. درباره نرم افزار Malware در این مقاله بیشتر بدانید.

وجود شرایط زیر دلیل آلوده شدن یک وب سایت می باشد :

1-  وجود یک یا چند تگ <iframe ></iframe >  بین کدهای صفحات ، که منبع یا Source آن یک سایت منتشر کننده ویروس می باشد. میدانید که با استفاده از آی فریم ها میتوان به صورت همزمان بیشتر از یک صفحه را در پنجره مرورگر نمایش داد. هر صفحه یا دریچه، فریم یا همان Frame گفته میشود و فریم ها مستقل از هم میباشند. محتوای هر فریم میتوانید یک صفحه با وب سایت باشد.

 یک آدرس را هم میتوانبه عنوان یک منبع تعریف کرد. اگر آدرس یک سایت منبع منتشر کننده ویروس باسد سرور مجازی نمیتواند آن را تشخیص دهد. فقط هنگامی میتوان آن را تشخیص داد که صفحه ای که فریم ها در آن میباشد بوسیله مرورگر باز شود و بعد از آن فریم منبع تعریف شده را اجرا کنید تا ویروس های مرتبط به آن روی سیستم نفوذ کند. هیچوقت سایتی روی سرور مجازی مرور نمیشود همیشه وب سایت ها از روی سرور مجازی خوانده میشوند و به سمت Clinet یا کاربر اجرا میشوند.

گوگل که بزرگ ترین موتور جستجو میباشد به علت ایندکس کردن کلیه صفحات سایت ها معمولا صفحات آلوده میتواند و تشخیص دهد و پیامی را به مدت 90 روز به ایمیل آدرس اصلی صاحب ددامنه میفرستد و اگر در طول این مدت صاحب سرویس مشکل را برطرف کند گوگل کاری میکند که بعد از آن با وارد کردن آدرس سایت در مرورگر،فایرفاکس یا کروم صفحه اخطار با پیغام آلوده بودن سایت نشان دهد.