مشاوره رایگان :

معرفی مهمترین توزیع های سیستم عامل لینوکس – بخش دوم

معرفی مهمترین توزیع های سیستم عامل لینوکس – بخش دوم

معرفی مهمترین توزیع های سیستم عامل لینوکس – بخش دوم
معرفی مهمترین توزیع های سیستم عامل لینوکس – بخش دوم ، همانطور که در مقاله قبلی توضیح داده شد سیستم عامل های کلوز سورس مانند ویندوز به طور کامل توسط شرکت مایکروسافت طراحی می شوند به عبارتی هسته ، رابط کاربری و دیگر اجزا توسط کمپانی طراحی و توسعه داده می شود اما در سیستم عامل لینوکس شرایط متفاوت است طراحی اجزا توسط افراد مختلفی انجام می شود در مقاله معرفی مهمترین توزیع های سیستم عامل لینوکس – بخش اول تا حدودی با تفاوت لینوکس و سیستم عامل های دیگر و نیز مزیت های لینوکس آشنا شدید در ادامه به معرفی و مقایسه توزیع های لینوکس می پردازیم .

توزیع های لینوکس :

لینوکس دارای توزیع های بسیاری است که در ادامه به معرفی مهمترین آن ها می پردازیم

 

  • Redhate : یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین توزیع های لینوکس در سیستم های سرویس دهنده تجاری است که شرکت های بزرگی مثل IBM و Dell در سیستم های خود از آن پشتیبانی می کنند .

 

  • CentOS : این توزیع نیز یکی از مشتقات سورسی است که redhat از آن مشتق شده که با ورژن Redhat به صورت کامل سازگاری دارد .

 

  • Debian : دبیان یکی از قدیمی ترین توزیع های لینوکس اپان سورس می باشد ، یک پروژه غیرتجاری است که هزاران توسعه دهنده و نسخه های مختلف دارد دبیان یکی از مهمترین اجتماعات کاربری لینوکس است که به زبان های مختلفی ترجمه شده و دارای مستندات بسیاری است استفاده از سرور مجازی دبیان کمی مشکل است و دلیل آن فقدان ابزارهای گرافیکی می باشد بنابراین کاربرانی که می خواهند در سیستم های شخصی از لینوکس استفاده کنند به سمت توزیع هایی مثل اوبونو کشیده می شوند .

 

  • Ubuntu : اوبونتو توزیعی بر پایه دبیان است که یکباره در سال ۲۰۰۴ به محبوبیت رسید و به یکی از معروف ترین توزیع ها تبدیل شد . توزیع اوبونتو براساس دبیان می باشد و دارای خصوصیاتی است که کارکردن برای افراد تازه کار را آسان می کند . اوبونتو یکی از کاربر پسندترین توزیع های لینوکس می باشد که دلیل آن نصب راحت ، پشتیبانی بسیار قوی ، پکیج های نرم افزاری و آپدیت های فراوان می باشد . اوبونتو برای کاربران خانگی و استفاده های عمومی به وجود آمده است و با توجه به کاربران بسیار زیاد در دنیای سیستم عامل های دسکتاپ آینده خوبی در پیش خواهد داشت .
     
    شرکت وب پویان در ارائه انواع سرور مجازی توزیع لینوکسی از جمله سرور مجازی دبیان ، سرور مجازی اوبونتو و سرور مجازی لینوکس همواره آماده به خدمت است .

 

|