مشاوره رایگان :

سرور مجازی یا vps چیست و کاربردهای آن در دنیای آی تی – بخش دوم

سرور مجازی یا vps چیست و کاربردهای آن در دنیای آی تی – بخش دوم

سرور مجازی یا vps چیست و کاربردهای آن در دنیای آی تی – بخش دوم

در ادامه به بخش دوم مقاله سرور مجازی چیست و کاربردهای آن در دنیای آی تی می پردازیم .

در مقاله پیشین با تعریف سرور مجازی و تفاوت های آن با سرور اختصاصی آشنا شدیم ، همچنین نحوه دسترسی و نیز تفاوت در نصب برنامه ها و افزونه ها نیز بررسی شد . در ادامه به مزایا و کاربردهای سرور مجازی نسبت به میزبانی های وب اشتراکی می پردازیم :

 

مزایای سرور مجازی و برتری آن به وب اشتراکی :

اولین و مهمترین نکته در انتخاب سرور مجازی ، توجه به میزان امنیت سرویس می باشد . لازم به ذکر است که در سرورها فایل های شما کاملا از فایل های دیگر مشترکان مجزا می باشد و یقین داشته باشید که این فایل ها از دسترس دیگران خارج و دارای امنیت بیشتری است .

 

نکته بعدی نوع کنترل بر پنل سرور است ، که هر شخص با داشتن دسترسی  root به راحتی می تواند نسبت به تغییر پیکربندی سرور خود اقدام نماید و همچنین با این دسترسی کامل می توانید برنامه های مورد نظر خود را نصب و یا تغییر دهید که این مورد به هیچ وجه در میزبانی های اشتراکی قابل اجرا نیست .

مزایای سرور مجازی و برتری آن به سرور اختصاصی :

مهممترین و باارزش ترین نکته در این مقایسه مربوط به هزینه می باشد ، در واقع شما با انتخاب سرور مجازی حال از نوع سرور مجازی میکروتیک  و یا کریو و … می توانید تمامی قابلیت های یک سرور اختصاصی را با هزینه کمتری در اختیار داشته باشید

نکته دیگر مربوط به نحوه تهیه بکاپ می باشد ، در سرورهای مجازی امنیت تهیه بکاپ به صورت لحظه ای تضمین شده است .

سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی دارای انعطاف پذیری می باشند و در صورت نیاز به ارتقاء منابع اختصاص یافته ، میتوان به راحتی و بدون نیاز به جابجایی اطلاعات و یا اختلال های بلند مدت ، نسبت به این کار اقدام نمود .

پهنای باند بالا در سرورهای مجازی یکی از نکته های بسیار مهم است . مشترکین هاست های اشتراکی که سایت آن ها دارای بازدید بالایی می باشند همیشه با نگرانی کمبود پهنای باند مواجه هستند و در مواقع نیاز به افزایش پهنای باند می بایست هزینه بیشتری پرداخت کنند . انتخاب سرور مجازی این نگرانی را برطرف می کند زیرا سرورها دارای پهنای باند بالایی هستنند  .

نکات ذکر شده هنگام خرید سرور مجازی کریو ، میکروتیک و یا …. بسیار کارآمد است . نکته دیگر انتخاب کشور ارائه دهنده سرویس می باشد که در مقالات دیگر به این نکته می پردازیم

|