مشاوره رایگان :

گواهینامه EV SSL

گواهینامه EV SSL

معرفی گواهینامه EV SSL

کلمه EV مخفف کلمات Extended Validated است که در حقیقت به معنای گشترده و یا توسعه یافته میباشد. نکته مهم از این گواهینامه EV SSL با گواهینامه های Domain Validated و Organization Validated میباشد. در سرویس های SSL اطلاعات میان کاربر و سرور مجازی میزبان به طور رمزنگاری شده فرستاده میشود و همین دلیل باعث امنیت انتقال اطلاعات میشود ولی در این مورد گواهینامه ها از یک نوع رمزنگاری و یا Encryption استفاده میشود و SSL های DV و OV و EV از لحاظ امنیت انتقال اطلاعات با هم تفاوتی ندارند و حاصل آن برای کاربری که احتیاج به امینت ارتباطات دارد گواهینامه ارزان DV هم به طور کاربردی مفید میباشد ولی تفاوت اصلی گواهینامه EV در شناسایی و تایید کردن سایت و صاحب آن میباشد.

در این گواهینامه شبیه با OV SSL احتیاج به ارائه دادن مدارک شرکتی دارید و با توجه کردن به آنکه این گواهینامه برای دامنه های بین المللی در نطر گرفته شده باید اطلاعات ارسلی مرتبط با شرکت ثبت شده در خارج از ایران باشد، که استاندارد های ثبت شرکت آن از طرف CA و یا شرکت ارائه دهنده گواهینامه تایید شده باشد و همینطور با دقت بر اینکه مدارک بیشتری که در گواهینامه ی EV گرفته میشود و فرایند طولانی تر تایید کردن مدارک، شناسایی و تایید شرکت هم معتبرتر می باشد. سپس بعد از آنکه گواهینامه EV را نصب کردید در بخش نوار آدرس مرورگر، اسم شرکت مالک سایت هم در کنار HTTPS و قفل سبز در داخل یک نوار به شکل سبز نشان داده میشود که میزان بیشتری از تایید یک سایت در میان گواهینامه ها میباشد.

ولی اصلی ترین مورد در زمان خرید گواهی و با انتخاب کردن آن بررسی کردن نیاز های خود ما میباشد. چرا که با اینکه این گواهینامه از معتبر ترین هاست ولی نسبت به هزینه بالای آن و همینطور به مدارک شرکتی،معمولا از طرف شرکت های بزرگ استفاده میشود .