مشاوره رایگان :

انواع فایروال ها

انواع فایروال ها

معرفی انواع فایروال ها

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع فایروال ها در سرور مجازی آشنا کنیم.

مورد اول فایروال­ های سطح مدار یا همان Circuit-Level میباشد. این فایروال­ ها همانند یک رله برای ارتباطات TCP میباشند. این رله ها ارتباط TCPرا با کامپیوتر را پشتیبان قطع می­کنند و خود به جایگزین آن کامپیوتر به جواب اولیه می­ پردازند. فقط بعد از برقراری کردن ارتباط است که امکان را می­ دهند تا داده به طرف کامپیوتر مقصد جریان پیدا کند و فقط به بسته ­های داده ه­ای مربوطه مجوز عبور می­دهند.

دومین مورد فایروال­ های پروکسی سرور مجازی میباشد فایروال­ های پروکسی سرور مجازی وظیفه بررسی کردن بسته ­های اطلاعات در لایه کاربرد را بر عهده دارند. یک پروکسی سرور مجازی درخواست ارائه شده بوسیله برنامه­ های کاربردی پشتش را قطع کردهو جایگزین آن درخواست را میفرستد. سپس حاصل آن درخواست را هم اول خود دریافت کرده و بعد از آن برای برنامه­ های کاربردی میفرستد. به همین طریق با پیشگیری کردن از ارتباط مستقیم برنامه با سرور مجازی ها و برنامه­ های کاربردی خارجی امنیت بالایی را ارائه میدهند.

سومین مورد از فایروال ها، فیلترهای Nosstateful packet میباشد این فیلترها راه کار ساده ای برای انجام کار های دارند. آن ها در مسیر یک شبکه قرار گرفته و با استفاده کردن از مجموعه­ ای از قواعد، برای تعدادی از بسته­ ها مجوز عبور صادر میکنند و تعدادی دیگر را نیز بلوکه می­کنند. انجام این کار ها با دقت به اطلاعات آدرس ­دهی موجود در پروتکل­ های لایه شبکه مثل IP و در تعدادی از موارد با دقت بر آنکه اطلاعات در پروتکل ­های لایه انتقال مثل سرایندهای TCPو UDP درخواست میشوند

چهارمین مورد فیلترهای Stateful Packet است این فیلترها از فیلترهای ساده خیلی باهوش تر هستند. تقریبا کلیه ترافیک ورودی را بلوک می­کنند اما قادر هستند به ماشین­های پشتیبان مجوز پاسخگویی بدهند.