مشاوره رایگان :

حمله ddos در سرور مجازی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد – بخش سوم

حمله ddos در سرور مجازی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد – بخش سوم

حمله ddos در سرور مجازی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد – بخش سوم
حمله ddos در سرور مجازی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد – بخش سوم در بخش ال این مقاله با تعریف حمله دی داس آشنا شدیم همچنین در مقاله بعد از آن ، حمله ddos در سرور مجازی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد – بخش دوم با چگونگی انجام این حملات پرداختیم در ادامه می خواهیم به شیوه های این حملات در سرور مجازی بپردازیم

در ddos از چه روش هایی استفاده می شود :

در این حملات از روش های متفاوتی استفاده می شود که در ادمه مطلب به تعریف مختصری از این حملات می پردازیم

   

 • روش ping flood یا طوفان درخواست
   
  در این روش از سیستم و یا سرور های متفاوت درخواست های بی شماری برای یک سایت هدف ارسال می شود که به دلیل حجم بالای این درخواست ها تمامی منابع سرور اشغال می شود و به این ترتیب سایت از دسترس خارج می شود .
 •  

 • Smurf attack یا روش استفاده از نقص تنظیمات
   
  این شیوه نیز نوعی از روش طوفان درخواست ها می باشد که در آن به دلیل ضعف در تنظیمات سرور مجازی ، و با ارسال درخواست های بسیار زیاد از طریق یک آدرس Broadcast می توان سایت را از دسترس خارج نمود . یک آدرس Broadcast می تواند یک آی پی اشتراکی در یک سرور باشد در این صورت اگر نظیمات سرور مجازی به درستی انجام نشده باشد با ارسال یک درخواست به این ip ، باعث تقسیم شدن آن به تمامی زیر شاخه ها و overload سرور می شود .
 •  

 • SYN flood یا حملات معروف به SYN
   
  این روش نیز مشابه روش های قبلی است با این تفاوت که در این روش درخواست هایی از نوع بسته TCP/SYN به صورت تایید شده و از یک کاربر عادی ارسال می شود و بعد از ارسال پاسخ هیچ جوابی به پاسخ سرور داده نمی شود و به این ترتیب اتصال به صورت نیمه باز برقرار می ماند که با افزایش این قبیل اتصالات نیمه باز به سرور تمامی منابع اشغال شده و باعث افزایش لود سرور مجازی می شود که در نهایت منجر به از دسترس خارج شدن سایت می شود .

چگونه مانع حملات ddos شویم

امنیت یک سایت نسبت به حملات دی داس ارتباط مستقیمی به امنیت سرور و مدیریت هاستینگ دارد در یک سرور بعد از حمله و با ارسال تقاضا به سرور تمامی آی پی های ناشناس توسط فایروال سرور بلاک می شود ، در مواردی دیگر می توان با نصب بسته های امنیتی آسیب پذیری سخت افزاری و نرم افزاری سرور را کاهش داد ونیز اطلاع داشتن از روند عادی سرور توسط مدیران هاستینگ از دیگر موارد رفع اختلال می باشد .
بهترین پیشنهاد به شما خرید سرور مجازی از شرکت های معتبر می باشد که وب پویان این افتخار را دارد که با توجه به نیاز کاربران انواع سرور مجازی از جمله سرور مجازی لینوکس ، سرور مجازی ویندوز ، سرور مجازی میکروتیک و … را ارائه نماید .
 
 

|