مشاوره رایگان :

مشکل login در Directadmin

مشکل login در Directadmin

برطرف کردن مشکل login در Directadmin

اگر هنگام ورود به اکانت دایرکت ادمین خود با مشکل Login faild برخورد کردید ممکن است به این دلایل باشد : 1- شاید پارتیشنی که ظرفیت  فایل های Session دایرکت ادمین در آن ذخیره میشود پر شده. فایل های Session برای وارد شدن به سیستم روی سرور مجازی ذخیره میشون و به شما امکان وارد شدن به سیستم را میدهند. ما در این مقاله برای شما آموزش برطرف کردن مشکل login در Directadmin را برای شما شرح داده ایم. برای بررسی کردن این مورد میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :

df –h

این اطلاعات اکثرا در مسیر  /tmp ذخیره میشوند. همینطور امکان دارد Log ها، سرور مجازی را پر کرده باشند. میتوانید برای بررسی کردن این مورد هم در مسیر /var/log دستور زیر را وارد کنید :

du –sh *

دلیل دوم ممکن است به علت تغیبر کردن IP شما باشد. شاید سرویس دهنده اینترنت شما به شما یک IP غیر ثابت میدهد. دایرکت ادمین IP ذخیره شده در Session را برای هر درخواستی بررسی میکند پس اگر IP شما تغییر کند شما دوباره وارد صفحه Login میشود. همیتوانید سیستم بررسی کردن IP بوسیله دایرکت ادمین را غیرفعال کنید. به طور دیفالت برای هر درخواستی IP شما با IP ذخیره شده در Session بررسی میوشد که در صورتی که شما IP غیرثابت داشته باشید با مشکل مواجه میشوید. برای غیرفعال کردن بررسی IP توجه داشته باشید که انجام اینکار موجب کاهش یافتن امنیت میشود پس در صورت استفاده از این قابلیت مراقب باشید و مطمئن شوید که دایرکتوری session قابل خواندن بوسیله کسی نباشد. در این صورت میتوانید این قابلیت را فعال کنید.

برای شروع در فایل directadmin.conf که در مسیر /usr/local/directadmin/conf/ واقع میباشد تغییرات زیر را اعمال کنید :

disable_ip_check=0

شما میبایست مقدار 0 را به 1 تغییر داده با بررسی کردن IP غیر فعال شود :

disable_ip_check=1

علت سوم ممکن است به این دلیل باشد که رمزعبور را اشتباه وارد کرده اید که میتوانید رمزعبور خود را با استفاده از دستور زیر در SSH سرور مجازی آن را ریست کنید :

passwd username

و آخرین علت که کمتر پیش میاید میتواند به این صورت باشد که مرورگری که استفاده میکنید کوکی ها را پشتیبانی میکند و آن ها را فیلتر نمیکند. همینطور ممکن است دایرکت ادمین شما آپدیت شده باشد که باید ریست شود. شما اعداد باینری برای سیستم عامل های مختلف دارید. تنظیمات ”usersdir” شما در directadmin.conf خالی میباشد و یا دچار مشکل شده.