-->
مشاوره رایگان :

اینترنت چیست و از چه بخش هایی تشکیل شده است

اینترنت چیست و از چه بخش هایی تشکیل شده است

اینترنت چیست و از چه بخش هایی تشکیل شده است
اینترنت چیست و از چه بخش هایی تشکیل شده است ، در مقاله اینترنت چیست و نحوه کارکرد آن چگونه است به این موضوع اشاره شد که امروز با پیشرفت و افزایش وسایل مورد نیاز به اینترنت و همچنین استفاده و خرید سرور مجازی در وسعت زیاد نیاز به اینترنت روز به روز در حال افزایش است ، استفاده از اینترنت پر سرعت و کارآمد برای کاربران سرور مجازی میکروتیک ، سرور مجازی لینوکس ، سرور مجازی ویندوز و … دارای اهمیت بالایی است . در ادامه این مطلب به معرفی بخش های مختلف اینترنت میپردازیم تا نحوه کارکرد آن برای دیگران قابل درک باشد .

بخش های اینترنت :

اینترنت از سه بخش تشکیل شده است که در زیر به معرفی و توضیح هر بخش می پردازیم
• کیلومتر آخر و یا مایل آخر ، این بخش مربوط به آخرین شاخه یا بازوی ارتباطی است که باعث اتصال کسب و کارهای کوچک و یا خانه ها به اینترنت می شود و این امر از طریق شرکت های مخابراتی ، صنایع اینترنتی و یا شبکه های تلویزیونی کابلی اجرا می شود ، امروزه در ایران ارائه اینترنت از طریق اداره مخابرات ، وایمکس ، شرکت های تامین کننده اینترنتی isp و … انجام می شود . به عبارتی کیلومتر آخر شامل خطوط تلفن ، فیبرهای نوری و نیز دکل های مخابراتی و وایمکس می باشد همچنین لازم به ذکر است در دنیای امروزی استفاده از اینترنت گوشی همراه در حال افزایش است .
• مرکز داده بخش دوم مربوط به اینترنت می باشد و به مکان های فیزیکی و بزرگ گفته می شود که در آن سرورهای بزرگ و مختلفی نگهداری می شود ، و این سرورها برای کارهای مختلفی از جمله برنامه های آنلاین ، شبکه های مجازی ، سرور مجازی و … میزبانی می کننند . برخی از این مراکز داده برای شرکت های بزرگی مثل گوگل ، فیس بوک و… می باشند . این مراکز دارای اینترنت با سرعت بسیار بالایی هستند و هم زمان به هزاران کاربر خدمت رسانی می کنند
• ستون فقرات راه ارتباطی بین مرکز داده و مصرف کننده می باشد ، انتقال اینترنت در درجه اول از طریق فیبرهای نوری انجام می شود به عبارتی ستون فقرات ساختاری از بزرگ از سیم و کابل فیبر نوری است که برای افزایش ظرفیت شبکه در کنار هم قرار گرفته اند ، امروز شرکت های بسیاری ستون فقرات مخصوص به خود را دارند و در سرتاسر دنیا به هم متصل هستند .