مشاوره رایگان :

نصب Cpanel روی Centos 7

نصب Cpanel روی Centos 7

نحوه نصب Cpanel روی Centos 7

در این مقاله به این موضوع میپردازیم که یک هاست ایمن به چه چیزهایی احتیاج دارد و اینکه cpanel چه کاربردی دارد و آیا هاستینگ شخصی است یا تجاری ؟ ما به شما نحوه نصب cPanel روی Centos 7 شرح میدهیم. شاید از خود بپرسید که آیا cPanel به تنهایی امینت دارد یا خیر و یا منابع سرور مجازی بر اثر حمله کوچک و یا پردازش بزرگ کم نخواهد آمد ؟ در این مقاله به سوال های شما پاسخ میدهیم.

براساس توصیه شرکت cPanel برای انتخاب کردن سیستم عامل centos استفاده از نسخه minimal میباشد که به شدت پیشنهاد میشود که اگر سیستم عامل شما centos 7 میباشد از این نسخه استفاده کنید. دقت داشته باشید که هر IP میتواند 15 روز capenl تست را به طور رایگان نصب کند و بعد از این مدت سایت های شما بالا خواهد بود اما نمیتوان به ادمین یا هاست ها وارد شد و باید لایسنس خریداری کنید.

در مرحله اول با استفاده از ssh وارد سرور مجازی لینوکس خود شوید و دستور زیر را برای بروز رسانی وارد کنید :

yum update

اکنون با استفاده از دستور زیر آپاچی را نصب کنید :

 

 

yum install httpd

سپس پرل را که مورد نیاز میباشد نصب کنید :

yum install perl

حالا اسم هاست سرور مجازی را صحیح وارد کنید.

سپس دستور زیر را برای نصب cPanel وارد کنید :

 

cd /home
wget -N http://httpupdate.cpanel.net/latest
sh latest

فرایند نصب cPanel بستگی به سرور مجازی شما دارد شاید 30 الی 1 ساعت به طول بیانجامد پس صبر کنید تا نصب تمام شود. بعد از آنکه نصب cPanel پایان یافت با استفاده از دستور زیر وارد سرور مجازی خود شده و اطلاعات ورود با روی سرور مجازی یکسان میباشد.

server-ip:2087

 

و اما به این نکته توجه کنید که امینت و بهینه بودن cPanel فقط با نصب انجام نمیشود و احتیاج به یک مدیریت کامل سرور مجازی دارد.