مشاوره رایگان :

حذف IP از Spamhaus و Protected Sky

حذف IP از Spamhaus و Protected Sky

نحوه حذف IP از Spamhaus و Protected Sky

در صورتی که نمیتوانید ایمیل ارسال کنید و IP شما در PBL لیست سایت Spamhaus و یا در سایت  Protected Sky میباشد به این معنی نیست که IP شما به علت اسپم کردن لیست شده به این معنا میباشد که این مورد به شکل default و برای احتیاط کردن و جلوگیری از فرستادن ایمیل برای کلیه سرور مجازی ها میباشد. اگر که از سرور مجازی برای میزبانی وب استفاده میکنید و قصد دارید که ایمیلی بفرستید میبایست فرایند حذف IP از Spamhaus و Protected Sky را به صورت زیر انجام دهید :

حذف آیپی از Protected Sky :

در مرحله اول IP سرور مجازی را وارد کنید و روی check و سپس روی Request a Delisting کلیک کنید. در بخش your name نیز نام خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و در قسمت your email address ایمیل خود را وارد کنید و در بخش reason for delisting متن زیر را وارد کنید :

Please remove the IP address from the list

Your relation to the IP: I own

توجه داشته باشید که به طور خودکار IP شما از لیست Protected sky حذف میشود و ایمیلی در جواب برای شما فرستاده نمیشود.

حذف آیپی از Spamhaus

اگر که IP شما در در لیست PBL باشد، مشکلی نیست زیرا بودن IP شما در آن قسمت به علت فرستادن اسپم نیست؛ به این دلیل میباشد که به طور پیشفرض و برای احتیاط  جلوگیری از فرستادن ایمیل برای کلیه سرور مجازی انجام شده. برای حذف کردن آن از لیست جند مرحله هست که باید آن را انجام دهید. در مرحله ال میبایست تیک گزینه I have read and I have understood this page را فعال کرده و روی remove IP Address کلیک کنید.

در بخش IP Address میبایست IP سرور مجازی خود را که اطلاعات آن برای شما فرستاده شده را وارد کنید. در بخش Your email address تنها میبایست توجه کنید که از ایمیل های رایگان همانند Gmail و از این قبیل استفاده نکنید. به دلیل آن که میتوانید ایمیل دریافت کنید، میبایست یک آدرس ایمیل از Mail server خود استفاده کنید. در این صورت یک کد پنج رقمی برای شما فرستاده میشود که در مرحله بعدی میبایست آن را وارد کنید و بعد از ن خیلی راحت IP شما از لیست پاک میشود. توجه داشته باشید که آدرس ایمیل میبایست به صورت زیر باشد :

[email protected]

توجه کنید که Your domain همان دامنه اصلی شما میباشد. در بخش بعد که This IP is in Country میباشد کشوری که سرور مجازی در آن واقع میباشد را وارد کنید

This IP Address is: Static

This IP Belongs to Mail Server

سپس کد امنیتی را در Numbers Picture وارد کرده و روی گزینه Submit کلیک کنید تا کد 5 رقمی برای تایید به همان ایمیل بالا ارساب شود. به همین راحتی بین 30 دقیقه تا 4 ساعت IP شمت از آن لیست حذف میشود.