-->
مشاوره رایگان :

آموزش بالا بردن امنیت سرور مجازی ویندوز – بخش دوم

آموزش بالا بردن امنیت سرور مجازی ویندوز – بخش دوم

آموزش بالا بردن امنیت سرور مجازی ویندوز – بخش دوم
آموزش بالا بردن امنیت سرور مجازی ویندوز – بخش دوم به طور قطع صاحبان و مدیران وب بعد از خرید سرور مجازی در پی افزایش امنیت سرور خود می باشند که در مقاله آموزش بالا بردن امنیت سرور مجازی ویندوز – بخش اول به مواردی اشاره شد و در ادامه به موارد دیگری خواهیم پرداخت .

نصب آنتی ویروس قوی بر روی سرور مجازی :

با انجام فعالیت های گفته شده در مقاله قبلی امنیت سرور مجازی از راه دور تامین می شود بعد از آن نوبت به ایمن سازی درونی سرور می باشد و می بایست یک آنتی ویروس مطمئن برای آن فعال نمود ، ممکن است یک سرور مجازی ویندوز ازطریق بدافزارها ، نرم افزارهای جاسوسی و یا ویروس ها آلوده شده باشد بنابراین نصب آنتی ویروس به شدت توصیه می شود و لازم به ذکر است که آنتی ویروس متفاوت از فایروال است و گاهی لازم است که هر دو فعال باشد ، برای آنتی ویروس مایکروسافت یک گزینه عالی به نام security Essentials در دسترس کاربران قرار می دهد .

فعال نمودن فایروال سرور مجازی ویندوز :

معمولا در تمامی سیستم عامل های ارئه شده از مایکروسافت فایروال به صورت پیش فرض نصب خواهد شد و از این طریق اطلاعات ورودی به سرور مجازی ویندوز شما با توجه به تنظیمات اعمال شده فیلتر می شود بنابراین نصب فایروال و تنظیمات policy آن برای امنیت سرور نیاز است .

بروزرسانی سرور مجازی :

گاهی کدهایی در سیستم عامل ویندوز ایجاد می شود که ممکن است باعث ایجاد و پیداش حفره هایی امنیتی شود با بروزرسانی سرور مجازی می توانید از بروز حفره ها جلوگیری نمایید و آسیب پذیری سرور خود را در برابر باگ ها محافظت نمایید .

بروزرسانی نرم افزارهای سرور مجازی :

با نصب نرم افزارهای دیگر بروی سرور باعث کاهش امنیت سرور خود می شوید بدین ترتیب توصیه می شود نرم افزارهای ضروری را برروی سرور خود نصب نمایید و آن ها را مرتبا بروزرسانی کنید .
شما می توانید بعد از خرید سرور ویندوز خود با تیم خدمات هاستینگ وب پویان در ارتباط باشید و امنیت سرور خود را افزایش دهید .